استفاده از ردیاب در مترو و قطار

۹-۴

استفاده از ردیاب در مترو و قطار

استفاده از ردیاب در مترو و قطار

یکی از اتفاقاتی که در این سال ها زیاد روی داده است، برخورد قطارها با هم دیگر و کشته شدن تعداد زیادی از مسافران بوده است. مجهز شدن لوکوموتیو به این سیستم و استفاده از ردیاب، باعث کاهش این گونه اتفاقات خواهد شد.

به همین خاطر هنگام  وارد شدن به راه و مسیر غیر مجاز و یا عبور کردن یک دفعه ای و ناگهانی از تابلوهای نصب شده توقف، سیستم ردیاب این امکان را دارد که با اطلاع قبلی که از مسیر دارد از این اتفاق با اخطار و هشدارها جلوگیری کند ؛ و یا حتی با بعضی از تنظیمات مانند: کشیدن ترمز اضطراری از به وقوع  پیوستن حادثه جلوگیری کند.

 

ویژگی ها

امروزه اغلب کشورهای اروپایی، سیستم راه آهن خود را برای استفاده کردن  از این نوآوری مجبور کرده اند. زیرا که با استفاده از سیستم ردیاب می توان به نحو احسنت، موجب صرفه جویی در زمان و هزینه شد و همچنین دقت بالا در عملیات نقشه برداری و مشخص نمودن مسیر، اطلاع مسافران از زمان دقیق رسیدن قطار، بهبود ایمنی قطار، تشخیص دقیق عیب های ایجاد شده در قطار و … از ویژگی های این ردیاب ها می باشد.

به تازگی بعضی از کشورها مشغول ساختن مدل دیگری از این ردیاب ها هستند تا با نصب کردن در قطارها و خودروها از برخورد خودرو و قطار در بعضی مسیرهایی که با یک دیگر تقاطع دارند، بتوانند جلوگیری نمایند.

بر همین مبنا با مجهز کردن ایستگاه ها، واگن ها، لوکوموتیوها و ارتباط مداوم با مرکز کنترل ، نسبت به وضعیت بخش های مختلف های قطار به وسیله سنسور های نصب شده، آگاهی پیدا کرده و در صورت به وجود آمدن مشکل، لوکوموتیو ران را پیش  از آن که اتفاقی ناگوار رخ دهد، آگاه نمود. با این روش و استفاده از جی پی اس در صنعت حمل و نقل می توان از نظم بالا و حفظ جان افراد و هزینه های بالایی که ممکن است از خطرات برای این سازمان حمل و نقل پیش می آید، استفاده نمود. ردیاب ها در تمام صنعت ها توانسته اند کارایی خود را اثبات کرده و سود زیادی را نصیب کارفرمایان نمایند و همچنین کار را برای افراد ساده می کنند. استفاده از تکنولوژی روز در مشاغل می تواند نظارت افراد به کار را بیش تر نماید.

 

/ ویژه

دیدگاه

دیدگاهی وارد نشده است.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد فیلدهای اجباری با علامت مشخص شده اند *

تماس فوری
کمک نیاز دارید چت واتساپ اسپای کالا