جامعه ی مدرن و استفاده از فناوری ردیاب GPS

۳۷-۵

جامعه ی مدرن و استفاده از فناوری ردیاب GPS

جامعه ی مدرن و استفاده از فناوری ردیاب GPS

تکنولوژی ردیاب تبدیل به یک استاندارد اولیه در وسایل نقلیه و حتی گوشی های هوشمند شده است. تعدادی از کسب و کارها با استفاده از ردیابی GPS کارآمد تر شده اند و این امر عمدتا برای مدیریت ناوگان ها کوچک و بزرگ مورد استفاده قرار می گیرد. در نتیجه استفاده از تکنولوژی GPS منجر به ارائه ی خدمات بهینه به مشتری در زمان کمتری می شود. نه تنها در امور کسب و کار و تجارت بلکه حتی خانواده ها نیز برای نظارت بر کودکان و سالمندان از این تکنولوژی استفاده می کنند و نیازهای ردیابی خود را توسط آن برطرف می سازند. توانایی تشخیص مکان و همچنین رفتار جسمی و مخابره ی آن به مردم باعث ایجاد آرامش می شود.که این امر توسط GPS های منفعل ( ذخیره سازی فعالیت ها و عدم بررسی آنلاین و لحظه ای ) و GPS های آنلاین و یا فعال انجام می شود.

انواع دستگاه های ردیاب GPS

در زیر قصد داریم که تفاوت بین دو مورد از دستگاه های GPS فعال و غیرفعال را شرح دهیم.

ردیاب های GPS منفعل

این نوع از ردیاب در لحظه قابلیت مانیتور کردن را نداشته و این به معنی است که شما قادر به تشخیص آخرین حرکت فردی که در حال ردیابی آن هستید نمی باشید. اما در عوض تمامی فعالیت های ردیاب GPS ذخیره شده و کاربران برای تجزیه و تحلیل داده ها لازم است تا آن را به یک رایانه متصل کنند. افراد زیادی هستند که از ردیاب های GPS منفعل استفاده می کنند زیرا صرف نظر از اینکه آن ها واقعا قابل اعتماد هستند با هزینه ای به مراتب کمتر از ردیاب های فعال می توان آن ها را تهیه نمود.

ردیاب های فعال

همانطور که در بالا ذکر شد این ردیاب ها هزینه ی بیشتری نسبت به یک ردیاب منفعل دارند اما قیمت بالاتر آن به راحتی قابل توجیه است. این ردیاب ها به هرجسمی که متصل شوند می توانند تمام فعالیت ها را در هر لحظه در یک تبلت، گوشی هوشمند و یا رایانه ملاحظه کنند.این نوع از ردیاب GPS بیشتر برای کودکان و سالمندانی که مبتلا به آلزایمر هستند استفاده می شود.با استفاده از این وسیله امنیت را در هر لحظه احساس خواهید کرد. به همین دلیل است که سیستم ردیابی فعال نسبت به ردیابی منفعل بیشتر محبوب شده است زیرا افراد بیشتری نیاز به نظارت بر دارایی های خود و یا عزیزان خود در زمان واقعی و در لحظه دارند. ردیاب خودرو می تواند امنیت وسیله نقلیه را چند برابر کند و دغدغه ای هم برای مالکان خودرو به جا نذارد.

 

/ ویژه

دیدگاه

دیدگاهی وارد نشده است.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد فیلدهای اجباری با علامت مشخص شده اند *

تماس فوری
کمک نیاز دارید چت واتساپ اسپای کالا