ردیاب برای پرندگان آوازخوان و کمیاب

۴-۴

ردیاب برای پرندگان آوازخوان و کمیاب

ردیاب برای پرندگان آوازخوان و کمیاب

شاید برای شما جالب باشد که چگونه می توان مواظب حیوانات و در واقع حشرات و پرندگان کمیاب بود و چگونه می توان آنها را شناسایی کرد امروزه با پیشرفت تکنولوژی از ردیاب جی پی اس تنها برای ردیابی انسان، ماشین ها استفاده نمی شود بلکه از دستگاه ردیاب برای پرندگان آوازخوان و کمیاب استفاده می شود که با آن بتوان آنها را ردیابی کرد و از سلامت آن ها مطلع بود و مانعی برای شکار آنها توسط شکارچیان باشد.

وجود دستگاه ردیاب برای پرندگان آوازخوان و کمیاب باعث می شود که آنها را از انقراض نجات داد زیست شناسان به دنبال ردیابی پرندگان آوازخوان هستند که سالیانه نزدیک میلیون ها پرنده از آمریکا مهاجرت می کنند بنابراین مراقبت از این پرندگان حائز اهمیت است بخصوص اگر آنها پرندگان آوازخوان کمیاب باشند شاید بگوید از ردیاب جی پی اس برای حیواناتی چون سگ و گربه به صورت قلاده استفاده می شود یا حتی از ردیاب زیرپوستی برای ردیابی برخی حیوانات چون اسب استفاده می شود اما جثه کوچک پرندگان چگونه می تواند تحمل این وزن را کند. جواب شما این است استفاده از کوله پشتی .

در واقع پرندگان بر پشت پرندگان کوله پشتی هایی به اندازه یک سکه کوچک کذاشته می شود که داخل آن ردیاب جی پی اس کار گذاشته شده است به صوری که این دستگاه نیفتد و حتی سنگین نباشد که مانع پرواز آنها شود.

این کوله پشتی در واقع ضد آب است تا آسیبی به آن نرسد و ممانعتی برای فرو رفتن پرندگان در آب نباشد و امواج آنها به پرندگان آسیب نرساند حتی از ردیاب های کوچک جی پی اس برای ردیابی زنبور و سنجاقک ها هم استفاده شده است.

 

/ ویژه

دیدگاه

دیدگاهی وارد نشده است.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد فیلدهای اجباری با علامت مشخص شده اند *

تماس فوری
کمک نیاز دارید چت واتساپ اسپای کالا