نقش جی پی اس در سازمان های کشتیرانی

۱۱-۴

نقش جی پی اس در سازمان های کشتیرانی

نقش جی پی اس در سازمان های کشتیرانی

سیستم جی پی اس توانسته است تمام جهان و دریانوردی را تغییر دهد. جی پی اس توانسته در کارهایی مانند جستجو و نجات با اندازه گیری دقیق مکان افراد و مکان آن ها امنیت دریانوردان و یا صاحبان کالاها را تامین نماید. در ناوبری دریا مشخص شدن موقعیت مکان کشتی در مناطق پر رفت و آمد برای افسران کشتی مهم است و نیاز به اطلاعات دقیقی در مورد ورود و خروج کشتی ها به بندر احتیاج می باشد.

در وضعیتی که هر سال تعداد زیادی از کانتینر در بندرها جابه جا می شوند، جی پی اس توانسته است تعداد کانتینرهایی که گم می شود را کم کرده و هزینه های مربوط به آن کاهش دهد. این سیستم توسط ساطمان دریانوردی پشتیبانی شده و برای کنترل ترافیک دریایی به کار می رود و برای ناوبری دریایی امری حیاتی است.

مدیران سازمان های کشتیرانی از طریق نصب و به کار بردن این دستگاه های جی پی اس، این امکان برایشان فراهم می گردد تا  تصویر و وضعیت کشتی را، در هر لحظه ای که در نظر دارند مشاهده نمایند، تا بدین گونه بتوانند از موقعیت کشتی و سلامت بودن تمامی مسافران اطلاع دقیق داشته باشند.

در خصوص کشتی های تجاری نیز باید بگوییم که صاحبان این کشتی ها، سازمان کشتی رانی تجاری و هم چنین اشخاصی که محموله کشتی مختص آنان است، این امکان را دارند تا در هر لحظه که بخواهند نسبت به ایمن بودن کشتی و کالای خود آگاهی پیدا کنند.

چنان چه برای کشتی و یا بار نقص و یا مشکلی ایجاد شود، صاحبان بار و یا صاحبان کشتی  می توانند به وسیله ی پیامی که به صورت هشدار و از طریق دستگاه های جی پی اس برای آنان ارسال می شود، نسبت به مشکل به وجود آمده اقدامات اولیه و مورد نیاز را به انجام برسانند ، و بتوانند نقص صورت گرفته را در اسرع وقت برطرف نمایند .

یکی دیگر از ویژگی های نصب و استفاده از دستگاه های جی پی اس برای سازمان کشتی رانی و یا صاحبان کالای ارسالی این است که، این افراد این امکان برایشان فراهم می گردد تا نسبت به مدت زمان وچگونگی رسیدن محموله، به مقصد تعیین شده، اطمینان خاطر به دست آورند؛ و از سالم بودن بار در طول مسیر آگاهی داشته باشند.

این دستگاه های ردیاب از تمامی نقاط و حتی نقاط کور در کره زمین و تمام مناطق جغرافیایی، پشتیبانی می نماید؛ به همین خاطر صاحبان این کشتی ها مشکلی برایشان رخ نخواهد داد .

هم چنین به خاطر دارا بودن باتری پشتیبان در این ردیاب ها، در زمان قطع شدن ناگهانی برق کشتی ، مشکلی نیز در این زمینه صورت نخواهد گرفت.

 

/ ویژه

دیدگاه

دیدگاهی وارد نشده است.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد فیلدهای اجباری با علامت مشخص شده اند *

تماس فوری
کمک نیاز دارید چت واتساپ اسپای کالا