چگونه از دوچرخه خود محافظت کنید

۳۶-۵

چگونه از دوچرخه خود محافظت کنید

چگونه از دوچرخه خود محافظت کنید

هنوز هم بسیار از مردم تعجب می کنند وقتی به آنها گفته می شود که دوچرخه و موتورسیکلت بیشتر از خودرو سرقت می شود. هنگامی که شما واقعا ببینید که چقدر آسان است دوچرخه را در مدت ۲۰ ثانیه، دوچرخه ای به ارزش میلیون ها تومان را سرقت می کنند، متوجه شوید که چرا هر روز این مسئله در حال افزایش است. سهولت و سرعت بریدن یک زنجیره و بردن یک دوچرخه به عقب یک وانت، فوریت و تقاضای بیشتر برای ردیاب های دوچرخه و محافظت از این وسیله گران قیمت را بیشتر از پیش کرده است. فقط ناراحتی از سرقت نیست که باعث استرس می شود، بلکه نقض حقوق انسانی (شخصی و احساسی) و تهاجم (خشونت) عوامل دیگری هستند که روی شخص تاثیرات منفی می گذارد.

راه های محافظت از دوچرخه

واضح ترین توصیه این است که دوچرخه خود را در داخل گاراژ نگه دارید. وقتی یک دزد نمی تواند دوچرخه را ببیند، یا نمی داند که اصلا دوچرخه ای وجود دارد، بدیهی است که نمی تواند آن را سرقت کنند!

قفل یا زنجیر بیشتر به عنوان بازدارنده سرقت اولیه است. برای به حداکثر رساندن اثربخشی، قفل را از طریق قاب بدنه دوچرخه وصل کنید؛ و اطمینان حاصل کنید که قفل به جای محکمی وصل است.

کلید را در محل پارک دوچرخه نگه ندارید. همین امر برای افزایش ضریب سرقت دوچرخه می شود.

زنگ هشدار روی دوچرخه نصب کنید زیرا سرقت را دشوار میک ند. صدای آلارم در یک خیابان شلوغ  یا حتی خلوت به سرعت سوء ظن را تحریک می کند و گرفتن دزد را سریع و آسان می نماید. (البته، هر یک از این روش ها به تنهایی  ۱۰۰٪ موثر نیست.و دزدان همیشه راهی برای به دست آوردن آنچه آنها می خواهند پیدا می کنند. به همین دلیل است که بسیاری از نیروهای پلیس، از صاحبان دوچرخه ها خواسته اند تا با استفاده از نصب ردیاب هایGPS  دوچرخه، به عنوان اولین و موثر ترین راه برای اجتناب از دزدی های بیشتر، اقدام نمایند.)

در زیر به برخی از ویژگی های این دستگاه اشاره خواهیم کرد:

به دست آوردن یک گزارش مکان فوری، فقط با استفاده از یک پیام متنی از تلفن همراه خودتان. که فورا یک لینک GoogleMap  از محل دوچرخه خود دریافت خواهید کرد. شما همچنین می توانید مسافت پیموده شده، تاریخ و گزارش سرعت را نیز دریافت کنید.

تاریخچه موقعیت مکانی کامل از طریق نرم افزاری که برای شما فراهم شده است. ردیاب هر ۳ دقیقه می تواند به شما گزارش دهد و گزارش های تا  تاریخ ۶ ماهه گذشته در سیستم ذخیره می شود.

دستگاه در جایی مخفی شده که توسط دزدان قابل مشاهده نمیب اشد.

اگر GPS قطع شود، هشداری به تلفن شما فرستاده می شود. بنابراین حتی اگر دزد، ردیاب GPS را پیدا کند، می توانید عکس العمل آن را پیش بینی کنید .

Geo-Fence  را تنظیم کنید. هنگامی که دوچرخه از محل قبلی خود جابجا شد، بلافاصله هشدار داده شود.

به راحتی قابل نصب است و هرکسی میتواند به راحتی در عرض چند دقیقه، ردیاب GPS خود را نصب کند.

 

/ ویژه

دیدگاه

دیدگاهی وارد نشده است.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد فیلدهای اجباری با علامت مشخص شده اند *

تماس فوری
کمک نیاز دارید چت واتساپ اسپای کالا