چگونه یک ردیاب شخصی مناسب انتخاب کنیم؟

۳۴-۵

چگونه یک ردیاب شخصی مناسب انتخاب کنیم؟

چگونه یک ردیاب شخصی مناسب انتخاب کنیم؟

امروزه کارایی انواع ردیاب، افراد بسیاری را برای استفاده از آنها متقاعد کرده است. ولی با توجه به تنوع و تعدد این محصول در بازار، انتخاب و خرید یک ردیاب خوب کار ساده‌ای نیست. مانند هر خرید دیگری اگر بدون اطلاعات کافی به بازار بروید ممکن است گرفتار چرب زبانی فروشندگان شده و انتخاب خوبی نداشته باشید. در همین راستا ما مهم‌ترین نکاتی که برای خرید یک ردیاب باید در نظر گرفته شود را در این مطلب گردآوری کردیم.

کدام فروشگاه؟

در بازار، وسوسه قیمت ارزان و خرید بی‌واسطه همواره در کمین خریداران است. سودجویان و کلاهبرداران زیادی نیز در هر بازاری حضور دارند که کالای بی‌کیفیت خود را به بهانه قیمت ارزان به خریداران بفروشند. اما در مورد محصولاتی مانند ردیاب که نیازمند ضمانت‌نامه و خدمات پس از فروش است، این کار کاملاً اشتباه است. بنابراین حتی اگر با بازار انواع ردیاب، آشنایی ندارید؛ خرید خود را از یک فروشگاه معتبر انجام دهید که امکان ارائه خدمات پس از فروش را داشته باشد.

بهترین شرکت سازنده ردیاب

گرچه تجربه و تنوع محصولات یک شرکت می‌تواند نشانه خوبی برای اعتماد به آن شرکت باشد ولی گاه یک شرکت تازه کار نیز نوآوری مفیدی در محصولات خود به کار می‌برد. لذا بهترین روش برای انتخاب شرکت سازنده ردیاب شخصی، اطلاع از نظرات مشتریان قبلی آن است. البته ضمانت‌نامه و خدمات پس از فروش نیز می‌توانند معیارهای خوبی برای انتخاب یک شرکت باشند.

سرور داخلی یا خارجی

سرور در کارکرد مناسب انواع ردیاب نقش اساسی دارد. به همین دلیل شرکت‌های تولید کننده انواع ردیاب در انتخاب سرور خود ریسک نمی‌کنند. بنابراین بیشتر شرکت‌ها از سرورهای خارجی که کیفیت و سرعت بالاتری دارند استفاده می‌کنند. البته برخی از شرکت‌ها از یک سرور داخلی نیز به عنوان پشتیبان استفاده می‌کنند.

کیفیت سخت‌افزار

اصولاً ردیاب ، دستگاه چندان پیچیده‌ای نیست و اصل قیمت آن به خاطر سخت‌افزار به کار رفته در آن است. بنابراین یک ردیاب شخصی خوب باید از سخت‌افزار باکیفیتی برخوردار باشد.

گارانتی و پشتیبانی

مهم نیست شما ردیاب شخصی نیاز دارید یا ردیاب خودرو مهم این است که از شرکتی خریداری کنید که پشتیبانی خوبی به مشتریان خود ارایه دهد. ارائه خدمات پشتیبانی شبانه‌روزی حتّی در روزهای تعطیل در بازار انواع ردیاب چیز عجیبی نیست.

نصب و راه‌اندازی ردیاب

یکی از ویژگی‌های یک ردیاب باکیفیت این است که نصب و راه‌اندازی آن ساده و سریع باشد. همان‌طور که گفتیم ردیاب، پیچیدگی خاصی ندارد پس اپراتور یا فروشنده باید به سرعت و سهولت آن را برای شما فعال سازد.

نرم‌افزار ردیاب شخصی

در مورد نرم‌افزار ردیاب، دو نوع متفاوت در بازار موجود است. نوع اوّل که معمولاً توسط شرکت‎های معتبر ارائه می‌شود، نرم‌افزار خاص آن شرکت بوده و با دریافت شارژ سالانه به مشتریان خود خدمات مناسبی ارائه می‌کند. این نوع نرم‌افزارها در دوره‌های زمانی مشخص به روز رسانی می‌شود و از رابط کاربری ساده‌ای نیز برخوردارند. نوع دوّم نرم‌افزارهایی است که معمولاً به رایگان ارائه می‌شود ولی کارایی و خدمات خوبی ندارد. این نرم‌افزارها گرچه با نام شرکت ارائه می‌شوند ولی در حقیقت همان نرم‌افزارهای رایگان موجود در اینترنت هستند که اوپن سورس بوده و تغییرات جزئی در طاهر آنها ایجاد شده است.

 

/ ویژه

دیدگاه

دیدگاهی وارد نشده است.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد فیلدهای اجباری با علامت مشخص شده اند *

تماس فوری
کمک نیاز دارید چت واتساپ اسپای کالا