گیرنده GPS کمک به بهبود کیفیت زندگی

۴۰-۵

گیرنده GPS کمک به بهبود کیفیت زندگی

گیرنده GPS کمک به بهبود کیفیت زندگی

در طی چند سال گذشته، ردیاب های GPS به تعداد بیشتری از افراد و خانواده هایی که خویشاوندانشان، متاسفانه، مبتلا به زوال عقل هستند و یا از آلزایمر رنج می برند، کمک کرده است. طبق گفته NHS.uk در حال حاضر تنها ۸۰۰،۰۰۰ نفر در انگلستان تنها در معرض آلزلیمر قرار دارند. انتظار می رود این رقم تا سال ۲۰۲۰ تا ۲ برابر افزایش یابد. البته استفاده از ردیاب های شخصی محدود به بستگان سالخورده نیست. ایمنی و رفاه این بیماران با هیچ درمان دیگری قابل جایگزینی نیست، و از اهمیت بالایی برخوردار است.

از آنجا که این وضعیت به شدت بر حافظه اثر می گذارد، وجود اطمینان از ایمنی آنها، به افراد مبتلا اجازه می دهد که استقلال خود را در زندگی روزمره خود داشته باشد. بهزیستی یا خانه های سالمندان برای سکونت این افراد بسیار رنج آور است، زیرا بسیاری از این بیماران، هنوز قادر به حفظ یک زندگی معمولی در خانه هستند.

ممکن است وقوع فراموشی، روزها یا حتی هفته ها هم رخ ندهد. اما با وجود یک ردیاب، اعضای خانواده می دانند که در زمان های حیاتی، راهی برای کمک به آنها در عرض چند دقیقه وجود دارد. شما می توانید کار نظارت از طریق دسکتاپ / لپ تاپ یا برنامه ردیابی ما در iPhone / iPad یا تلفن های Android انجام دهید. شما حرکات و مکان فعلی را در زمان واقعی مشاهده خواهید کرد و میتوانید هر ۵ ثانیه آن را بررسی نمایید.

به راحتی و با تعیین مناطق ایمن در اطراف خانه خود، شما میتوانید، هنگام ترک یا وارد شدن به این مکانها، آنها را ببینید. هنگام ترک محل توسط فرد، شما یک پیام متنی دریافت می کنید. این به خصوص زمانی مفید است که، سالمند شما برای به پیاده روی به بیرون میرود و ممکن است راه برگشت به خانه را پیدا نکند.گزارش تاریخچه کامل سفرها و مسیرها به شما در درک الگوهای حرکات آنها و مناطق ناامن کمک می کند.

دکمه SOS برای زمانی است که، فرد احساس میکند ممکن است به کمک شما نیاز داشته باشد. می توانند دکمه SOS ردیاب رافشار داده و هشدار فوری را به ۳ شماره مختلف و یا ایمیل ارسال کند.

بعضی از ردیاب ها داری یک دکمه برای وصل به یک مرکز پاسخگویی به تماس هستند. با این حال، به نظر می رسد بسیاری از مردم یک دلیل بزرگ برای استفاده  نکردن از آن دارند و آن، حریم خصوصی آنها است. به این معنی که، افراد معمولا اکراه دارند، مشکلات خود را به یک غریبه بازگو کنند. و یا اینکه، در زمانی که نیاز فوری به پاسخ وجود دارد، ممکن است مرکز تماس در دسترس نباشد.

اکثر اعضای خانواده نیز خواستار دسترسی مستقیم به هشدار یا درخواست SOS می باشند. هنگامی که آن را به طور مستقیم از طریق تلفن خود دریافت میکنید، بلافاصله به آن پاسخ می دهید.

نکته دیگر در این دریاب ها این است که  آنها باید از لحاظ اندازه بسیار کوچک باشند و با ابعادی مشابه به یک جعبه مطابقت داشته باشند. این باعث می شود دستگاه به اندازه کافی کوچک باشد که در کیف ها، کت ها و غیره پنهان شود، مخصوصا زمانی که خود فرد تمایلی به حمل دستگاه نداشته باشد.

 

/ ویژه

دیدگاه

دیدگاهی وارد نشده است.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد فیلدهای اجباری با علامت مشخص شده اند *

تماس فوری
کمک نیاز دارید چت واتساپ اسپای کالا